Danish
 
Norwegian
 
Swedish
 
Finnish
 
English
 
German
 
Estonian
 
Lithuanian
 
Powered by GolfBox   
Ashburnham GC, 7/30/2013 - 8/2/2013


TEE TIMES:  
PARTICIPANT LIST:  
LEADERBOARD:  
VARIOUS:  

Tee times - Welsh Amateur

Next round >>
Round 1 Round 2
7/30/20137/30/2013

 

 

 

 

11:42Rhys Pugh (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

1

07:30Rhys Llewellyn, Morlais Castle

 

 

 

 

vsEvan Griffith

 

 

vsEvan Griffith, North Wales

 

 

 

 

 

 

2

07:37Zach Hill, Whitchurch

 

 

 

 

11:49Ian Flower

 

 

vsIan Flower, Mountain Ash

 

 

 

 

 

 

3

07:44Cameron Campbell, St Andrews

 

 

 

 

vsCameron Campbell

 

 
vsRichard Emanuel, Cardigan
  
    

 

 

 

 

11:56Henry Malloy

 

 

 

 

 

 

 

 

4

07:51Julian Sansom, Newport

 

 

 

 

vsJulian Sansom

 

 

vsJake Darlington, Celtic Manor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12:03Thomas Davies

 

 

 

 

 

 

 

 

5

07:58Otto Mand, Greenmeadow

 

 

 

 

vsOtto Mand

 

 
vsScott Fenwick, Holyhead
  
    

 

 

 

 

12:10Richard James (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

6

08:05Alyn Torrence, Wrexham

 

 

 

 

vsAlyn Torrence

 

 

vsAdam Wilson, Mold

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12:17Mark Bearcroft

 

 

 

 

 

 

 

 

7

08:12James Pegg, Cardigan

 

 

 

 

vsJames Pegg

 

 
vsGeorge Griffiths, Pennard
  
    

 

 

 

 

12:24Andrew Arnold

 

 

 

 

 

 

 

 

8

08:19Tim Iveson, Builth Wells

 

 

 

 

vsOwen Edwards

 

 

vsOwen Edwards, Monmouthshire

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12:31Edward Williams

 

 

 

 

 

 

 

 

9

08:26Lloyd Martinson, Royal Porthcawl

 

 

 

 

vsRyan Thomas

 

 
vsRyan Thomas, Vale Resort
  
    

 

 

 

 

12:38Alastair Jones (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

10

08:33Richard Hooper, Neath

 

 

 

 

vsGeraint Jones

 

 

vsGeraint Jones, Royal St Davids

 

 

 

 

 

 

11

08:40Daniel Farmer, Tenby

 

 

 

 

12:45Daniel Farmer

 

 

vsRobert Evans, Cradoc

 

 

 

 

 

 

12

08:47Gareth Phillips, Radyr

 

 

 

 

vsWill Jones

 

 
vsWill Jones, Oswestry
  
    

 

 

 

 

12:52Jake Griffiths

 

 

 

 

 

 

 

 

13

08:54Carwyn Hammond, Pyle & Kenfig

 

 

 

 

vsScott Curtis

 

 

vsScott Curtis, Whitchurch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12:59David Boote

 

 

 

 

 

 

 

 

14

09:01Steven Evans, Conwy

 

 

 

 

vsSteven Evans

 

 
vsNathan Chilcott, Southerndown
  
    

 

 

 

 

13:06Craig Melding (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

15

09:08Sam McCarthy, Vale Resort

 

 

 

 

vsSam McCarthy

 

 

vsTheo Baker, Celtic Manor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13:13Mike Thorne

 

 

 

 

 

 

 

 

16

09:15Thomas Burnett, Rhuddlan

 

 

 

 

vsThomas Burnett

 

 
vsJonathan Cordy, Radyr
  
    

 

 

 

 

13:20Christopher Edwards (Mold)

 

 

 

 

 

 

 

 

17

09:22Rhys Lindquist, Carmarthen

 

 

 

 

vsMike Hearne

 

 

vsMike Hearne, Southerndown

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13:27Jonathan Bale

 

 

 

 

 

 

 

 

18

09:29Kyle Harman, Cottrell Park

 

 

 

 

vsKyle Harman

 

 
vsJoe Francis, Llantrisant & Pontyclun
  
    

19

09:36Greg Tickell, Hallamshire

 

 

 

 

13:34Liam Wilson

 

 

vsLiam Wilson, Celtic Manor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsJack Bush

 

 

 

 

 

 

 

 

20

09:43David Allen, Aberdare

 

 

 

 

13:41David Allen

 

 

vsJohn Lloyd-Richards, Mentmore

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsTom Williams

 

 
  
    

21

09:50Gareth Roden, Old Padeswood

 

 

 

 

13:48Gaelen Trew

 

 

vsGaelen Trew, Wentworth

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsWilliam Fry

 

 

 

 

 

 

 

 

22

09:57Benjamin Hayward, Cumberwell Park

 

 

 

 

13:55Huw Consitt

 

 

vsHuw Consitt, Llantrisant & Pontyclun

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsAshley Griffiths (6)

 

 
  
    

23

10:04Brynli Thomas, Denbigh

 

 

 

 

14:02Brynli Thomas

 

 

vsDaniel Pickering, Royal Porthcawl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsTai Yasuda

 

 

 

 

 

 

 

 

24

10:11Jack Gower, St Ives

 

 

 

 

14:09Chris O'Neill

 

 

vsChris O'Neill, Radyr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsChristopher Edwards (Langland Bay)

 

 
  
    

25

10:18Patrick Mullins, Whitchurch

 

 

 

 

14:16Richard Evans

 

 

vsRichard Evans, Langland Bay

 

 

 

 

 

 

26

10:25Oliver Dickson, Pennard

 

 

 

 

vsZach Galliford

 

 

vsZach Galliford, Borth & Ynyglas

 

 

 

 

 

 

27

10:32Richard Scott, Haverfordwest

 

 

 

 

14:23Elliott Anderson

 

 

vsElliott Anderson, Ashburnham

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsTim Harry (3)

 

 
  
    

28

10:39Delon Hau, Vale Resort

 

 

 

 

14:30Delon Hau

 

 

vsJoe Hill, Whitchurch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsHuw Tate

 

 

 

 

 

 

 

 

29

10:46Jamie Jones, Pyle & Kenfig

 

 

 

 

14:37Jamie Jones

 

 

vsLewis James, Whitchurch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsHuw Williams

 

 
  
    

30

10:53Matthew Moseley, Carmarthen

 

 

 

 

14:44Matthew Moseley

 

 

vsLuke Wilson, Mold

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsBen Westgate

 

 

 

 

 

 

 

 

31

11:00Max Broadfield, Langland Bay

 

 

 

 

14:51Robert Neucker

 

 

vsRobert Neucker, Gower

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsLuke Thomas (7)

 

 
  
    

32

11:07Jonathan James, Llanishen

 

 

 

 

14:58Daniel King

 

 

vsDaniel King, Newport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsCharlie Spencer-White

 

 

 

 

 

 

 

 

33

11:14Ryan Davies, Aberdare

 

 

 

 

15:05Thomas Waldock

 

 

vsThomas Waldock, Whitchurch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsRichard Williams

 

 
  
    

34

11:21Mitchell Reid, Celtic Manor

 

 

 

 

15:12Mitchell Reid

 

 

vsJohn Williams, Southerndown

 

 

 

 

 

 

35

11:28Calum Davies, Mold

 

 

 

 

vsSteffan Rowe

 

 

vsSteffan Rowe, Pontardawe

 

 

 

 

 

 

36

11:35Alex Baker, Vale Resort

 

 

 

 

15:19Alex Baker

 

 

vsJordan Williams, Frilford Heath

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vsLee Jones (2)

 

 
  
    
GolfBox A/S  -  Sensommervej 34 F  -  8600 Silkeborg
Copyright © GolfBox A/S ® 2014